Logo YT Logo FB

Nabídka

Infrasauna

Infrasauny mají na lidské tělo velmi pozitivní účinky. V infrasauně jsou umístěna infračervená topidla, která vyzařují infračervené zařízení. Právě tyto paprsky tohoto záření prostupují lidskou pokožkou hlouběji do tkání (4 cm), které přímo zevnitř prohřívají a tím přispívají k relaxaci a uvolnění kloubů, svalů, šlach a celého těla. V infrasauně se teplota pohybuje kolem 55 - 60°C, což absolutně vyhovuje pobytu trvajícímu kolem 30 - 45 minut, kdy člověk vypotí až třikrát více potu, než za jeden saunovací cyklus v klasické finské sauně. Tělo se tak zbaví toxinů, které organismus zatěžují a zanášejí.

Při pravidelném užívání infrasauny se tělu zvyšuje obranyschopnost imunitního systému a napomáhá uvolnění ztuhlých svalů a kloubů. Během saunování jsme schopni vypotit až půl litru potu. Infračervené záření má také pozitivní účinky na krevní oběh, lepší cirkulaci díky roztažení cév. Zpomaluje růst bakterií, virů a napomáhá tvorbě bílých krvinek.

Správné saunování

Sportovní masáž

Sportovní masáž je určitá obměna klasické masáže. Je to uspořádaný soubor masérských hmatů, které mají dopomáhat k nabuzení organismu na výkon, ale také je lze aplikovat jak během výkonu, tak i po výkonu v rámci regenerace. Napomáhá k odbourávání kyseliny mléčné, která způsobuje při výkonu tzv. „tuhnutí“, předchází a minimalizuje různé svalové zranění. Sportovní masáž můžeme kombinovat s různými typy strečinku, za účelem podání maximálního výkonu.

Při sportovní masáži je velice důležitým aspektem načasování, kdy právě masáž provádíme, a také okolnosti sportovce (počasí, stav postiženého segmentu atd.). Není zde jako u jiných typů masáží přesně předepsán masážní prostředek, proto můžeme používat jak olej, tak i emulze obohacené různými specifickými vlastnostmi. Tyto emulze mohou sportovci stimulovat bolest v podobě chladu, nebo naopak prohřát daný masírovaný segment.

Relaxační masáž

Celková relaxační masáž je zaměřená na zharmonizování a uvolnění celého těla a jeho energetického systému. Má velký vliv na centrální nervový systém, který zpětně ovlivňuje vnitřní tkáně a orgány, a tím blahodárně působí na celý organismus. Zahrnuje masáž zad, nohou, hýždí, dekoltu a rukou. Pomáhá odstraňovat bolest, vyplavuje z těla toxiny, zlepšuje prokrvení pokožky i svalů a uvolňuje ztuhlé oblasti. Vede ke zlepšení funkce lymfatického systému a snížení svalové únavy.

Baňkování

Baňková masáž je starověká čínská metoda. V západních zemích se používá hlavně k léčbě pohybového aparátu, v Číně ji však používají i k léčení a prevenci různých onemocnění.

Baňkování je soustředěné přikladání skleněných baněk na pokožku. V baňce se vytváří podtlak a tím dochazí k připevnění na kůži - podtlak vtáhne část kůže do baňky. Hlavním účelem je oddělení podkožních vrstev, tím se segmentované místo začníná prokrvovat a okysličovat.

Masáž baňkami je velice učinná metoda masáže.

Účinek masáže:

Baňkování také příznivě působí na redukci celulitidy. Tato másáž je velice účinná, ale jak se říka: "Pro krásu se musí trpět"- u některých z vás může vyvolávat nepříjemné až bolestivé pocity. V dnešní době je tato masáž velice oblíbená, proto doporučení není nějak určené.

Masáž se nedoporučuje při:

Kinesiotaping

Taping se objevuje ve sportu a sportovní fyzioterapii již řadu let, nejen díky jeho pozitivním účinkům v podobě úlevy od bolesti, ale také jako možnou prevenci při sportovních zraněních.

Kinesiotaping se využívá jako první možnost při léčbě poraněných svalů a různých chronických problémů pohybového aparátu, jelikož je velice kompatibilní a sportovec tudíž nemusí zcela pozastavit svůj sportovní plán. Při léčbě využíváme tzv. dynamického klidu, kdy limitujeme pohyb v pohybovém úseku při současném zachování jeho mobility.

Kinesiotape je páska, která po nalepení dokáže usnadnit pohyb jedné svalové skupiny a utlumí svaly a úpony druhé skupiny svalů. Lidově řečeno, sportovec začne používat svaly v jiném pořadí a bolesti časem ustoupí.

Lymfaticka masáž

Hlavním cílem lymfatické masáže je podpora odtoku lymfy ze tkání.

Masáž se doporučuje pro:

Masáž se nedoporučuje při:

Lávové kameny

Masáž lávovými kameny patří mezi nejluxusnější masáže. Je jednou z nejlepších terapií k odstranění stresu a vnitřního neklidu. Svými účinky určitě uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Správně provedená masáž Vás dovede k absolutní relaxaci a mnohdy Vás i ukolébá k posilujícímu spánku. Masáž s lávovými kameny naprosto překonává klasické masáže svými účinky na tělo i duši. Zažijete pocit naprostého uvolnění a harmonie. Zcela zapomenete na okolní svět a všední starosti kolem sebe.

Masáž se doporučuje pro:

Masáž se nedoporučuje při:

Medová masáž

Medová masáž je nejen příjemným prostředkem a relaxací po náročném a stresujícím dni, ale také prostředkem, který dokáže lidské tělo zbavit škodlivých toxinů.

Díky kombinaci silných účinků medu a správných kompresních masérských hmatů na pokožku těla se masáží tělo očistí od choroboplodných zárodků, dojde k vyčištění zanesených pórů a pokožka se prokrví.

Na základě detoxikační metody dochází postupně k odstraňování nashromážděných škodlivých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání.

Medová masáž se provádí na zádech pacienta, jelikož toto místo patří k částem lidského těla, ve kterém je ukryto největší procento reflexních zón, díky kterým se z těla odvede nejvíce škodlivin. Medovou masáž je možno dále vykonávat na stehnech, hýždích, kloubech, kolenech či obličeji. Při reflexních masážních hmatech se začne aktivovat funkce, která přispívá k vylučování škodlivin z organismu prostřednictvím ledvin, střev a pokožkou vycházejí ven z těla.

Preventivně bychom měli medovou masáž absolvovat zhruba 1x měsíčně.

Přístrojová lymfodrenáž

Je to velice moderní a účinná metoda, jak efektivně ovlivnit tok lymfy. Prostředkem přístrojové lymfodrenáže jsou kompresní návleky. Návleky jsou sestaveny ze vzduchových komor, které se střídavě nafukují podle předem nastaveného programu.

Přístrojová lymfodrenáž se převážně doporučuje v případě:

Naopak se nedoporučuje při:

Těhotenská masáž

Masáže pro těhotné představují prospěšnou a uklidňující terapii, zmírňující nepříjemné fyzické pocity, k nimž v těhotenství dochází. Minimalizují vnější známky napjaté kůže, zmírňují zadržování tekutin v těle, uvolňují stres a napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností. S rostoucím bříškem je nadměrně namáhána páteř i okolní svalstvo zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad.

Zvláštnost této techniky je to, že působí jak na ženu, tak na dosud nenarozené dítě. Pravidelná masáž ulehčuje průběh těhotenství i porodu. Masáž pro těhotné ženy je samozřejmě bezpečná.

Speciální nabídky

Masáž pro dva

Možnost masáže dvou lidí současně.

Masáž u Vás doma

Nabízíme masáž v pohodlí Vašeho domova.

Tato nabídka platí pouze pokud bydlíte v Brně a okolí.

Tento nadstandard je s příplatkem 200,- Kč za celou masáž.

Masáž pro sportovní kluby a akce

Možnost registrace Vašeho sportovního klubu do mých služeb.

Bližší informace po telefonu, nebo e-mailem.

Dárkové poukazy

Nevíte, jaký máte dát své druhé polovičce, kamarádovi či kamarádce, nebo někomu z rodiny dárek? Kupte jim poukaz na masáž dle vašeho výběru. Cena poukazu je stejná jako příslušná masáž.

Pokud si nevíte rady ani s typem darovené masáže, domluvte se se mnou po telefonu, který najdete ve složce Kontakty. Veškeré objednávky poukazů domlouvat, prosím, také po telefonu.

Ceník

Bowenova metoda 60 min. 600,- Kč
Bowenova metoda v páru 60 min. 1000,- Kč
Sportovní masáž 30 min. 300,- Kč
60 min. 600,- Kč
Relaxační masáž 60 min. 550,- Kč
Lávové kameny 60 min. 500,- Kč
Baňkování 60 min. 500,- Kč
Lymfatická masáž 60 min. 450,- Kč
Přístrojová lymfodrenáž 70 min. 150,- Kč
90 min. 200,- Kč
Masáž hlavy 30 min. 250,- Kč
Masáž krční páteře 20 min. 200,- Kč
Těhotenská masáž 20 min. 250,- Kč
Kinesiotape dle spotřeby 50-100,- Kč
Medistik 1ks 380,- Kč
Infrasauna s masáží 1 osoba 30 minut SAUNA + 30 minut MASÁŽ 350,- Kč
2 osoby 30 minut SAUNA + 30 minut MASÁŽ 600,- Kč
1 osoba 30 minut SAUNA + 60 minut MASÁŽ 550,- Kč
2 osoby 30 minut SAUNA + 60 minut MASÁŽ 1000,- Kč
Infrasauna 1 osoba 130,- Kč
2 osoby 220,- Kč
3 osoby 270,- Kč
4 osoby 320,- Kč
5 osob 400,- Kč

Martin Gulda © 2015
Adresa: Šeránkova 40, Brno
tel.: +420 724 191 762
masaze@unavenetelo.cz